Artvin Oto Lastik Yol Yardım, 7/24 Kocaeli - Sakarya bölgesinde otoban ve diğer karayolları üzerinde mobil lastikçi olarak hizmet vermektedir. Ekipmanı üzerinde mobil yol yardım aracımız ile size bir telefon uzaklıktayız.

Hizmetlerimiz arasında lastik yol yardım, lastik kaynağı, yerinde lastik tamir - bakım - onarım, çıkma lastik ve sıfır lastik desteği yer almaktadır.

Hizmet Verdiğimiz Bölgeler

Sapanca, Kırkpınar, Tepetarla, Akmeşe, Kuzey Marmara Otobanı, Acısu, Sapanca Kurtköy, Kocaeli Eşme, Ormanya, Seka Kamping, Alikahya, Maşukiye, Kartepe, Hasanpaşa, Kandıra Sapağı, Büyükderbent, Sapanca Uzunkum, Alancuma, Derince, Sisli Vadi, Balaban, Suadiye, Aslanlı, Fatih Sultan Mehmet Mahallesi, Sarımeşe, Uzunçiftlik, Nusretiye.

Çıkma lastik, kullanımdan kaldırılmış, ikinci el olarak satılan lastiklere verilen bir isimdir. Bu lastikler, araçlardan söküldükten sonra tekrar satışa sunulabilirler. Çıkma lastikler, genellikle daha ekonomik bir seçenek olabilir, çünkü yeni lastiklere göre daha düşük bir maliyetle satın alınabilirler. Ancak, çıkma lastiklerin kullanım süreleri, koşulları ve kaliteleri değişebilir, bu nedenle dikkatli bir şekilde seçilmeleri önemlidir.Çıkma lastikler, çeşitli kaynaklardan temin edilebilir, örneğin oto hurda satış yerleri, lastik tamircileri, lastik geri dönüşüm tesisleri veya çevrim içi platformlar gibi yerlerden satın alınabilirler. Ancak, kullanılmış lastiklerin durumu, kalitesi ve uygunluğu hakkında dikkatli bir değerlendirme yapılmalıdır. Özellikle, lastiklerin sırt derinlikleri, genel durumu, yaşları, hasarları ve kullanıldıkları hava koşulları gibi faktörler göz önünde bulundurulmalıdır.Çıkma lastik satın alırken dikkat etmeniz gereken bazı faktörler şunlardır:

Sırt Derinliği

Sırt derinliği, lastiğin kullanım süresini ve performansını etkileyen önemli bir faktördür. Yeterli sırt derinliğine sahip çıkma lastikler seçmek, daha uzun bir kullanım süresi ve daha iyi yol tutuş sağlayabilir.

Genel Durum

Lastiklerin genel durumu, çatlaklar, kesikler, delikler ve deformasyonlar gibi hasarlar açısından değerlendirilmelidir. Hasarlı veya deformasyona uğramış lastiklerden kaçınılmalıdır.

Yaş

Lastiklerin üretim tarihi, lastiklerin kullanım sürelerini etkileyen önemli bir faktördür. Çıkma lastiklerde üretim tarihi kontrol edilmeli ve mümkünse daha yeni üretim tarihine sahip olanlar tercih edilmelidir.

Kullanım Koşulları

Çıkma lastiklerin kullanıldığı koşullar da dikkate alınmalıdır. Örneğin, kış lastiği olarak kullanılacaksa, kış koşullarına uygun olarak üretilmiş ve kullanılmış olanlar tercih edilmelidir.

Marka ve Model

Bilinen ve güvenilir markaların çıkma lastikleri tercih edilmelidir. Marka ve model, lastiklerin kalitesi, performansı ve dayanıklılığı hakkında fikir verir.